top of page
DSC00392_edited_edited_edited.jpg

Här kan du anmäla dig till församlingsdagen den 8 september

Programmet för församlingsdagen på Ralingsåsgården ser prel. ut så här! Vi startar 09.30 med drop-in-fika och registrering. Därefter följer en gudstjänst för alla åldrar! Före lunch har vi roliga samarbetsövningar i blandade grupper. Lunchen serveras 12.30.Under eftermiddagen finns det ett antal olika workshops att välja mellan. Man kan gå tipspromenad, lära sig måla akvarell, lyssna på en föreläsning med Petter Eklund, Spela boll, öva in en dans, pysla eller bara umgås och ha det trevligt! Eftermiddagskaffe serveras självklart.

i anar att många vill testa zinline-banan som nyligen installerats på Ralingsåsgården! Vi har sedan en avslutningssamling där vi ber tillsammans för varandra, vår församling och får stad. Kanske finns det en dans att visa upp? :) kanske prisutdelning? Senast 16.30 är det hemfärd! Du kan anmäla dej genom att klicka på länken och fylla i din anmälan. Där kan du också anmäla om du behöver skjuts ellerhar platser kvar i din bil, vill testa zipline eller har olika matalleriger. Anmälan är giltig först när betalning kommit in. Här är länken till anmälan: https://docs.google.com/forms/d/1clpQQqAiOlH54Mg4Wpq2-rdJRhsWj6yDtIgDJo5nSL4/editComments


bottom of page