top of page
DSC00392_edited_edited_edited.jpg

Nu öppnar vi upp - igen!

Nu har vi slutat med anmälningar och vi har inte längre maxantal vid våra samlingar.


GUDSTJÄNST

Våra gudstjänster kommer ha samma upplägg som vi brukar ha i Korskyrkan. Barnen är med den första stunden innan de går iväg till söndagsskolan som vi kallar för "Guldgruvan" och "Platina". Fikat har vi i Vättersalen och på andra platser om det är fullt. Nu börjar vi åter igen med förbön, ljuständning och nattvard - med särkalk, vid gudstjänsten.


FIKABORD

Nu har vi inte maxantal vid borden.


ÄNDRADE SAMLINGAR

Som alla vet är det många som just nu är sjuka. Var beredd på att våra samlingar kan flyttas eller ställas in vid sjukdom. Vi uppdaterar webbsidan så fort vi kan när ändringar i programmet sker.


Comments


bottom of page